Opracowano projekt domu ekologicznego zarabiającego na raty kredytu

29.10.2013

Od ponad trzech lat trwa dyskusja na temat ustawy o OZE [odnawialnych źródłach energii] i nie została jeszcze sfinalizowana w postaci decyzji parlamentu i podpisu prezydenta. W związku z tym zawiązaliśmy Koalicję Eko-Polska. Będziemy tworzyli platformę nacisku na rząd, na parlament, żeby te przepisy ukazały się jak najszybciej – zapowiada w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Z tego, co nam wiadomo, ta ustawa jest blokowana przede wszystkim przez ministra finansów, który nie zgadza się na określone dopłaty, dofinansowanie, które powinno zostać uruchomione z budżetu państwa, czyli właściwie z naszych pieniędzy. Chcemy spotkać się z parlamentarzystami i pokazać im nasz projekt [„SAMOspłacający się dom”]. Wyjaśnić, że nie można patrzeć na pewne zjawiska w Polsce tylko i wyłącznie z punktu widzenia księgowego – podkreśla prezydent Pracodawców RP.

„SAMOspłacający się dom” pozwoli rodzinom, które nie mają zdolności kredytowej, stworzyć warunki do uzyskania pożyczki i spłacać ją dzięki oszczędnościom uzyskanym za pomocą fotowoltaiki – tłumaczy Andrzej Malinowski.

Aby ten projekt się powiódł, brakuje nam jednej rzeczy: tzw. trójpaku energetycznego, który pozwoli stworzyć ramy dla rynku fotowoltaiki. Mamy już w Polsce kilkanaście przedsiębiorstw, które mogą produkować na potrzeby takiego budownictwa. Tylko niestety nie ma ustawy, więc koncentrują się one głównie na eksporcie – mówi Andrzej Malinowski.

Źródło : newseria

Spółka z grupy Revolton uczestnikiem Europejskiej Kampanii Społeczno – Informacyjnej organizowanej przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Europejskie Słoneczne dni odbyły się w Całej Polsce w maju 2013r pod patronatem.

Siedziba

REVOLTON Sp. z o.o.
ul. Złota 7 lok.18
00-019 Warszawa
tel. +48 784190248
e-mail: info@revolton.pl
Oddział

REVOLTON Sp. z o.o.
Jakuszów 58
59-222 Miłkowice
tel. 76 5000025
e-mail: info@revolton.pl
Formularz kontaktowy

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki